23 сентября 2017
КомпаниямКомпаниям
КандидатамКандидатам
 
 
Плюси та мінуси роботи під час навчання
Главная  /   Карьера  /   Советы  /   Плюси та мінуси роботи під час навчання
Полезные статьи на тему планирования карьеры. Как общаться со своим руководством и коллегами. Фриланс. Как сделать так, чтобы хобби начало приносить доход.
Плюси та мінуси роботи під час навчання
23.08.2012
Майже кожен студент хоча б раз намагався заробити трохи грошей та влаштуватись на роботу. Які ж вимоги до молодих спеціалістів та чи готові роботодавці долучати до своєї справи молодих та ще «зелених» студентів?
Студентство – найкращий час для реалізації всіх ідей та планів, навіть самих божевільних. Хтось всі п’ять років  кипить над підручниками, а хтось встигає не лише вчитися, а й працювати.

Працювати забороняють, але…
Більшість університетських викладачів категорично проти того, щоб студенти у вільний час працювали, мовляв, набагато важливіше зараз присвячувати себе навчанню, а напрацюватись ви ще встигнете. Деякі особливо негативно налаштовані педагоги пропонують залишити денне навчання та подати документи на заочне відділення. Але так кардинально змінювати життя готові далеко не всі молоді люди, тож все одно встигають знаходити різноманітну роботу, щоб щось там собі заробити.

Оксана Бутук, викладач Одеського національного університету ім..Мечникова
«Мені здається, що студент має починати практикуватись ще в університеті. Тоді він буде підготовлений до умов роботи після закінчення. Звичайно, що суміщати навчання з роботою важко, і не завжди можна якісно оволодіти і теоретичними навичками, і практичними. На це треба виділяти багато сил і додаткого часу. Менше з тим, молодий спеціаліст радше знайде роботу, коли він вже має контакти з можливими роботодавцями, завоював у них авторитет.
Це не правда, коли говорять, що на роботі випускника просять забути те, що він вчив в університеті, інакше керівники не просили б у здобувача диплом про вищу освіту. Якісні знання, які студент отримує в університеті, знадобляться йому під час роботи, інша справа, що їх треба розвивати і доповнювати практикою.
Тобто, якщо зуміти вийти на компроміс між теоретичним навчанням і практичною діяльністю, то такого спеціаліста заберуть першого на прийнятне для нього місце»

Звісно, що на відміну від дорослих людей та навіть випускників, вихованцям навчальних закладів, платять значно менші гроші, обумовлюючи це тим, що у них зовсім мало досвіду та й диплому не має. Але навіть цей факт не зупиняє, набагато більше хочеться¬¬¬¬ проявити себе в чомусь новому та втілювати отримані в університеті теоретичні знання на практиці.

Де можна знайти роботу
Отримати роботу можна в будь-який галузі, навіть якщо немає досвіду. Студентів охоче запрошують в сферу продажів, пропонують спробувати свої сили в якості торгових представників, мерчендайзерів, супервайзерів та промоутерів.
Також завжди із задоволенням молодих людей чекають у компаніях, які проводять кастинги на різноманітні шоу та телепередачі. Знявшись в масовці або рекламі можна заробити невеликі, але все ж такі бажані гроші.   
Але крім цих вакансій на ринку праці є ще безліч пропозицій. Керівникам та начальникам завжди були  і будуть потрібні помічники, а хто як не студенти готові взятись за таку роботу?
Також дуже популярними є професії: кур’єрів, менеджерів з продажу, персонал в супермаркети, операторів колл-центрів та консультантів.

Навчилась поєднувати навчання та роботу
Юлія Щербачова, 22 роки, студентка 5 курса Європейського університету в м. Донецьк.
«Один з мінусів поточної системи вищої освіти є недостатнє отримання практичних навичок. По виходу з університету молодий фахівець має тільки теоретичний багаж знань. У той час, працедавці в більшості випадків вимагають досвід роботи. А де ж його взяти, якщо ти тільки вчився? Багато моїх друзів-випускників зіткнулися з цією проблемою при пошуку роботи, тому я вирішила зайнятися пошуком цим значно раніше.
Будучи студенткою 5 курсу я вже втілюю свої знання на практиці. Я є виконавчий директором асоціації випускників міжнародної організації AIESEC. Працюю і живу в Києві, при цьому є студенткою денного відділення Європейського університету в місті Донецьку. У багатьох моїх однолітків виникне питання: "Це хіба можливо? Яким чином?". Але моя історія це не вигадка. Все більш ніж реально. Хоча за цю можливість варто подякувати університету і звичайно ж організації AIESEC.
В AIESEC я прийшла в кінці першого курсу. За 3, 5 року я встигла: отримати досвід керівника соціального проекту, очолити один з напрямків організації-HR, а також отримати міжнародний досвід (стажування в Туреччині, м. Ізмір). Найголовніше з цього я навчилася знаходити час для роботи, навчання, і звичайно ж, для друзів.
В університеті до новини про мій переїзд викладачі поставилися з розумінням, за це їм величезне спасибі. І я далеко не єдиний приклад "працюючих студентів".
Можу сказати з упевненістю, що робота навчанню і навчання роботі анітрохи не заважає. "Я нічого не буду встигати, якщо буду працювати" - це просто міф. Хто хоче, той скрізь встигне. Я впевнена, після 5 курсу, питання з працевлаштуванням для мене не буде таким гострим, як для багатьох випускників.
Так що, не варто боятися. Потрібно йти, пробувати, шукати щось своє, набиратися досвіду і впевненості»

Плюси роботи під час навчання

Це чудовий спосіб: набратись досвіду і навчитись чомусь новому; стати серйозним і відповідальним, адже тут ніхто не буде закривати очі на всі ваші недоліки та промахи; привчити себе бути пунктуальним та не дозволяти собі ігнорувати роботу, яка не подобається; спробувати себе на різних посадах; запропонувати своє бачення розвитку компанії, запустити свіжий подих в проекти та стати ініціатором нових течій; відчути себе частиною одного колективу та нарешті зрозуміти чого ви хочете в майбутньому.
Якщо ви людина з потенціалом, у вас горять очі і ви точно знаєте чого хочете добитися, відчуваєте, що ця посада саме для вас і ви зможете здивувати своє керівництво дорослою та ефективною роботою, – цілком можливо, що після завершення вашого навчання вам запропонують продовжити працювати в компанії, тільки з найбільш комфортними умовами. Наприклад, переглянуть вашу заробітну плату, обов’язки та кар’єрний ріст.
І поки ви не покінчили з навчанням ви можете і мусите шукати саме ту роботу, яка буде приносити крім грошей ще й задоволення. Працедавці ж в свою чергу, в певній мірі люблять брати на роботу працівників без досвіду. З молодих фахівців можна «ліпити» таких робітників, яких би їм хотілось бачити у себе в офісі. Молоді люди завжди більш жертвувані, ніж старші, готові працювати на «знос» та креативити.

Студентський квиток

А наявність студентського квитка дає вам і вашій компанії можливість значно економити, адже як відомо студенти мають пільги на проїзд. Тому ваші відрядження можуть бути більш вигідними керівництву, ніж поїздки працівників «зі стажем». Якщо це закордоні поїздки, то знов ж таки віза для студентів в країни шенгенського договору є безкоштовною.

Мінуси роботи під час навчання
З мінусів – це хіба що значно нижча заробітна плата, прискіпливі погляди керівництва, як до людини без досвіду, та неможливість працювати повний робочий день (це стосується лише тих студентів, які навчаються на стаціонарі).  
Звісно, що студентів не беруть на високі посади та й навряд чи допускають до керівництва чи бодай управління. Проте можна зауважити, що в Україні багато молодих людей, які добре себе проявивши, дуже швидко почали кар’єрно зростати. Адже молодь завжди свіжий погляд на застарілі ідеї та подає надії на успішне функціонування компанії.
Наприклад, така компанія-гігант, такі як: «Лореаль», своїм власним прикладом показує, що прийшовши туди звичайними менеджерами велика кількість людей виросла на своїх посадах в керівників відділів, а деякі працьовиті люди взагалі сьогодні є топ-менеджерами.  

Яка б не була перша робота – це враження, які ви будуть з вами все життя. Ніколи не треба боятися поєднувати роботу та навчання, адже це абсолютно реально, головне мати бажання та інтерес. І лише ваша ініціативність, індивідуальність та бажання стати хорошим спеціалістом дає вам унікальну путівку в доросле життя, яке є не менш цікавою, ніж студентство. І як казав Конфуцій «Робіть те, що любите робити, і у вашому житті не буде жодного робочого дня».
 
 
Автор: Ольга Зайцева
Все права защищены © 2011
Обратная связь
Работа от лучших работодателей