23 сентября 2017
КомпаниямКомпаниям
КандидатамКандидатам
 
 
Де і як шукати першу роботу?
Главная  /   Карьера  /   Советы  /   Де і як шукати першу роботу?
Полезные статьи на тему планирования карьеры. Как общаться со своим руководством и коллегами. Фриланс. Как сделать так, чтобы хобби начало приносить доход.
Де і як шукати першу роботу?
23.08.2012
Для когось перша робота залишилась в минулому, а для когось це ще попереду. Проте кожен з тремтінням серця чекав чи чекає на свій перший робочий день. Але для того, щоб він відбувся спершу треба потурбуватись про пошук роботи, і звісно ж, за спеціальністю.
Варіантів пошуку роботи може біти декілька. Але ж більшість молодих спеціалістів, які тільки починають свій кар’єрний шлях, абсолютно не мають досвіду роботу. Це інколи їх зупиняє, але перейматись з цього приводу не варто. Це може стати навпаки вашим козирем.

Пошук роботи через центр зайнятості


Один з варіантів пошуку робити є всіма відома державна служба зайнятості,  яка відкриває свої двері кожному в районних центрах країни. Понад два десятиліття поспіль вона допомагає краянам у розв’язанні одного з найгостріших і найболючіших питань сьогодення – працевлаштування, навчаючи, як не розгубитися у складній ситуації, як знайти себе.

Проте у цієї структури є свої недоліки. Наприклад, ви звернулись до цієї установи - вас взяли на облік. Поки ви знаходитесь на ньому, служба зайнятості зобов’язана виплачувати вам заробітну плату та паралельно підшуковувати гідну працю. Працівники ДСЗУ, як правило, не надто сильно переймаються умовами, які пропонують, тому цілком можливо, що ця робота вам абсолютно не підходить. Проте, якщо ви три рази відмовитесь від запропонованих вам посад, вас просто на просто знімають з обліку і можете шукати роботу тепер тільки самостійно. Переважна більшість запропонованих вакансій або малооплачувальні, або неперспективні.

Але ж повністю відмовлятись від їдеї пошуку роботу через державну службу зайнятості не варто, можливо вам пощастить і ви все ж таки отримаєте бажану посаду.

Інтернет-портали з пошуку роботи

Сьогодні існує безліч різноманітних порталів з пошуку роботи, такі як: www.rabota.ua, www.work.ua, job.ukr.net, hh.ua, www.trud.ua та інші. На кожному з цих них можна не лише розмістите своє резюме, а й підписатись на розсилку. Через неї можна щодня чи щотижня переглядати свіжі вакансії, та в разі зацікавлення відправляти на них своє СV. Реєстрація кандидатів є безкоштовною, а система користування сайтом є простою та ефективною. Щодня тисячі людей таким чином знаходять цікаві пропозиції.

Крім того, подібні ресурси дозволяють вам швидко і легко сконструювати резюме, якщо у вас такого ще не має. Вам буде необхідно заповнити відповідні форми та відповісти на запитання, а решту інформації згенерує сам портал.

Ярмарки вакансій

Останнім часом дуже популярним стало відвідування подібних заходів, з метою пошуку пристойної та перспективної роботи. Це дуже зручний спосіб, адже лише за один день можна встигнути переглянути багато пропозицій, залишити своє резюме, а можливо й навіть пройти першу ознайомчу співбесіду.

Представники різних компаній із задоволенням дадуть відповіді на всі ваші запитання, покажуть і розкажуть про можливості, кар’єрне зростання, а також про різноманітні стажування та практики. Шукати роботу таким чином дуже зручно – це економить ваш час та сили. Головне, щоб вам підійшли запропоновані вакансії.

З собою на таку виставку необхідно прихопити резюме, яке можна б було залишити працедавцям. Як правило, компанії, які беруть участь у таких заходах є відомими та перевіреними, тому можете не сумніватись у тому, що ви не потрапите у пастку корисливих працедавців.

Газети та журнали

В принципі існує й такий спосіб пошуку роботи. Але як показує практика, більшість вакансій які пропонують в подібних виданням направлено на певну галузь. Наприклад, найпоширенішими пропозиціями є робочі – необхідні електрозвалювальники, сантехніки, столяри та інші. Проте інколи там з’являються й інші пропозиції, головне одразу купувати декілька різних видань, щоб було з чого обирати.

Працевлаштування через ВНЗ

В багатьох вищих навчальних закладів України існує спеціальні служби, які займаються працевлаштуванням студентів. Вашою задачею є підійти туди, розказати про свої плани та очікування, а спеціалісти спробують вам допомогти. Дуже часто буває, коли викладачі радять своїх студентів колегами і ті з задоволенням беруть їх на роботу. Цим обов’язково треба починати займатись ще під час навчання, для того, щоб у вас залишався час на самостійні пошуки, адже в таких організаціях вам ніхто не гарантує знайти цікаву роботу.

Кадрові агенції

І останній спосіб пошуку роботи – це звернутись до кадрової агенції. Проте в цьому є як свої плюси так і мінуси. Працівники агенції обов’язково допоможуть вам скласти хороше резюме, розкажуть що варто говорити піжд час співбесіди а про що ні, запитають про яку роботу ви мріє і розпочнуть пошуки.

Але є один недолік – в такій агенції вам необхідно буде сплатити за послуги. Найчастіше – це половину від вашої заробітної плати. Проте якщо вам навіть знайдуть роботу, ви попрацюєте цілий місяць, а потім зрозумієте, що це абсолютно не ваше – громі, звісно, ніхто вже повертати не буде. Тому слід обережно ставитись до подібних організацій, адже ніхто не застрахований від ризиків.


Для будь-якої людини – перша робота, це перший крок до будування великої та яскравої кар’єри. Тому будьте прискіпливими та уважними, коли розпочнете пошуки. І можливо ваша перша робота стане саме тою, про яку ви мріяли з дитинства.
Автор: Ольга Зайцева
Все права защищены © 2011
Обратная связь
Работа от лучших работодателей