Коли і як потрібно говорити з працедавцем
Главная  /   С чего начать?  /   Собеседование  /   Коли і як потрібно говорити з працедавцем
Как подготовиться к интервью с работодателем? Прочитаете о том, что обязательно нужно сообщить при встрече, а о чем лучше умолчать. Виды собеседований, к чему нужно быть готовым, чтобы пройти успешно интервью. 
Коли і як потрібно говорити з працедавцем
26.07.2008
Кінець літа та початок осені - сезон активного працевлаштування. І люди, які прагнуть знайти роботу, шукають зустрічей із роботодавцями... Поради, як себе поводити під час розмови, надали спеціалісти обласного центру зайнятості.

Алло, ви мене чуєте?...

Пошук роботи по телефону - один із способів потрапити на співбесіду. Телефонна розмова має викликати у працедавця бажання зустрітися з вами. Готуючись до неї, слід продумати всі запитання, які б ви хотіли поставити наймачеві, покласти біля телефону своє резюме і вибрати сприятливий час для дзвінка. Понеділок і вівторок можуть виявитися досить невдалими днями для телефонних розмов - люди лише втягуються в роботу. Контактний настрій переважає у середу та четвер. В п´ятницю людина налаштована на відпочинок. Важливим є не тільки день, а й час дзвінка. Найкраще телефонувати об одинадцятій годині ранку, або з чотирнадцятої до п´ятнадцятої години. В розмові використовуйте слова "мені необхідно", "мені потрібно" і уникайте фраз, які виражають сумнів. Домовившись про зустріч, занотуйте дату, час, місце зустрічі та ім´я людини, з якою необхідно зустрітись.

Що ви на це скажете?..

Співбесіда з працедавцем є основним методом відбору кандидатів при влаштуванні на роботу.

Перед співбесідою забезпечте себе інформацією про підприємство, куди вас запрошено. Підготуйте копії всіх необхідних документів. Більшість працедавців ставлять майже однакові питання, тому бажано заздалегідь підготувати гарні відповіді. - "Чому ви прийшли саме в нашу компанію? Що вас приваблює?" - "Чому мені потрібно прийняти вас на роботу?" - "Як ви уявляєте своє становище через три-п´ять років?" Кінець літа та початок осені - сезон активного працевлаштування. І люди, які прагнуть знайти роботу, шукають зустрічей із роботодавцями...

Поради, як себе поводити під час розмови, надали спеціалісти обласного центру зайнятості.
На останнє запитання краще відповідати, що хотіли б працювати у тій же організації, але на більш відповідальній посаді.


"Які зміни ви хотіли б внести у роботу організації, якщо будете прийняті на дану посаду?"
Необхідно проявити ініціативу, але не перестарайтесь: готовність не залишити каменя на камені буде зайва.

Розкажіть про себе...

Це шанс гарно себе представити як фахівця. Працедавець шукає працівника, який МОЖЕ виконувати роботу, тобто має відповідну кваліфікацію, досвід, а також ХОЧЕ це робити. На такому бажаному для вас вакантному місці він хоче бачити відповідальну, сприйнятливу до критики, дисципліновану людину, яка вміє слухати і розуміє, що їй кажуть. Ваше завдання - підготувати розповідь, яка доведе наявність у вас перерахованих якостей.

На яку зарплату ви розраховуєте?

Назвіть суму, яка буде задовільною для вас і відповідатиме можливостям та нормам організації. Дуже часто працедавець цікавиться, чи є у вас питання щодо вашої майбутньої роботи. Ніколи не відповідайте, що питань немає. Це зашкодить вашому іміджу. Розпитуйте про режим роботи та відпочинку, кар´єру, "техніку", традиції просування службовими сходами тощо.

Ваша поведінка під час співбесіди

Прийшовши до офісу, будьте з усіма ввічливими та терплячими. Відрекомендуйтесь на початку співбесіди та зачекайте на запрошення сісти. Тримайтесь вільно, але офіційно. Про плани щодо народження дітей, серйозні матеріальні труднощі, недоліки попередніх роботодавців, проблеми зі здоров´ям краще не згадувати.

Все права защищены © 2011
Обратная связь
Работа от лучших работодателей