Пишемо творче резюме
Главная  /   С чего начать?  /   Резюме (CV) и сопроводительное письмо  /   Пишемо творче резюме

В данном разделе вы узнаете о том, как правильно составить резюме и сопроводительное письмо. Примеры и шаблоны на русском и английском языках. 

Пишемо творче резюме
06.05.2008
На різноманітні творчі вакансії, наприклад, на вакансію копірайтера чи дизайнера, приходять сотні резюме, які якісно опрацювати всі не можливо просто фізично. У кожного кадровика, що має справу з великим об’ємом резюме, є свій принцип фільтрації, проте на один вид послання звертають більше уваги всі – на не стандартно створене резюме. Реакція на нього може бути зовсім різною – хтось посміється, хтось розповість колегам про кумедного претендента, а хтось задумається і запросить «нестандарта» на співбесіду. Як же виділитися з маси претендентів і заявити про себе?

Від форми до змісту.

Перш, ніж написати незвичайне резюме, варто усвідомити дві речі. По-перше, далеко не завжди воно буде доречним. На приклад, в серйозному банку резюме у вигляді веселих коміксів скоріш за все викличе несхвальну реакцію. З іншого боку, буде напевно доречним відправити такий результат творчості в молодіжний журнал.

Для того, щоб дізнатися, куди можна, а куди ні, відвідайте сайти компаній, де ви хотіли би працювати, вивчіть стилістику, відчуйте тональність – деякі солідні компанії вибирають доволі грайливий оповідний тон, і тоді це припустимо – зробити ставку на їх широкі погляди та почуття гумору.

Друге, що варто розуміти: виділитися потрібно талановито. Заявка на неординарність, що супроводжується помилками та дурницями – пряма дорога до смітника. Один юнак написав резюме в велику туристичну фірму – три сторінки віршами про міста та країни світу. Директорові дуже сподобалося, він довго помахував смішним посланням і цитував друзям вибрані місця, проте покликати хлопця на співбесіду так і не наважився. А все тому, що кандидат в погоні за римою доволі сильно спотворював мову, і це дозволило засумніватися у його володінні українською мовою.

Творчий підхід

Подача себе - серйозний проект, що вимагає деякого попереднього аналізу. Покличте на допомогу почуття такту, порадьтеся з друзями – послання не має виглядати вульгарно і по-дурному. Це може бути лише одне речення, проте воно має бути ретельно продуманим.
Одна дуже талановита дівчина, яка хотіла працювати флористом в лідируючій компанії, і до речі, яка не мала жодної відповідної освіти, створила і відправила керівництву кур’єром дуже гарний букет. Його вінчала біла троянда – на її внутрішніх пелюстках кандидат висловила своє бажання стати співробітником цієї фірми. Дівчина отримала місце.

А в іншому випадку такого ж предметного підходу кандидат отримав поразку. Можливо, він зачепив почуття співробітників фірми, що випускала спортивний одяг, адже він надіслав фотографію, на якій він був одягнений у спортивний костюм, що випускала фірма, от тільки штани були одягнені на руки, а куртка - на руки. Юнак при цьому претендував на місце в рекламному відділі.

Представникам компанії жарт зовсім не сподобався.

Ну візьміть мене!

Крім творчого резюме є також інші нестандартні підходи до працевлаштування. Якщо мова йде про компанію вашої мрії, можна зіграти в фанати – повідомити про свою готовність працювати місяць безкоштовно, або погодитися на найнижчу посаду. Звісно, при цьому варто підходити хоча би по деяким параметрам – безглуздий фанатик, навіть на посаду безкоштовного двірника, не потрібен нікому. Другий спосіб – дзвінок першій особі. Якщо ви «відкопали» прямий телефон керівника чи вмовили секретарку з’єднати з ним, - можете розраховувати на деяку пряму мову.

Правда, гарантувати, що її тривалість буде більшою, ніж декілька секунд доволі складно, проте з іншого боку, це залежить від вашої здатності переконувати і здаватися цікавим. Відомому депутату і лідеру партії подзвонив звичайний журналіст, і за дві хвилини розмови він зміг зарекомендувати себе так, що отримав місце прес-секретаря.

Вибрати звичайний чи неординарний вид резюме – особиста справа кожного, головне не впадати в крайнощі. Вадливо зрозуміти, що в житті є місце жартам і творчості, але в цей же час тверезо оцінити, на скільки ви здатні донести цю думку до роботодавця.

Источник: career.ua
Все права защищены © 2011
Обратная связь
Работа от лучших работодателей