Типи резюме: оберіть ваш
Главная  /   С чего начать?  /   Резюме (CV) и сопроводительное письмо  /   Типи резюме: оберіть ваш

В данном разделе вы узнаете о том, как правильно составить резюме и сопроводительное письмо. Примеры и шаблоны на русском и английском языках. 

Типи резюме: оберіть ваш
03.05.2008
Залежно від того, як складалася ваша кар’єра, можна вибрати один з двох найбільш поширених типів резюме - хронологічний або функціональний.

Хронологічне резюме

Хронологічне резюме - список місць роботи з переліком професійних обов’язків, який представлений у зворотньому хронологічному порядку – від теперішнього до минулого. Такий тип резюме найбільше підходить для демонстрації професійного просування в певній області, кар’єрного зростання в одній компанії. Найбільша відмінність структури цього резюме в тому, що організації, в яких ви отримували досвід роботи – у послідовному порядку (першим вказують останнє місце праці), і кожен пункт супроводжується коротким описом основних обов’язків, що ви виконували.

Хронологічний тип резюме вартує використовувати, якщо ви вже назбирали суттєвий досвід роботи, якщо можна прослідкувати кар’єрний ріст в певній професійній області, якщо напрям вашої діяльності не змінювався або змінювався рідко, якщо зміна робочих місць відбувалася не часто, якщо ви не плануєте зміну області професійної діяльності. Найбільша перевага хронологічного резюме – у його простоті та зручності для читання і сприйняття. Недолік – в тому, що з таким хронологічним порядком викладення, сильно кидаються в очі всі стрибки або перерви у вашій кар’єрі (якщо такі були). Крім цього, такий тип резюме на вас буде слабо працювати, якщо ви змінюєте область професійних інтересів, оскільки не дозволяє підкреслити ті навики і знання, які ви можете використати в новій сфері.

Функціональне резюме

В функціональному резюме увага приділяється професійним навикам і досягненням. Такий формат дозволяє сфокусувати увагу працедавця не на тому, де ви працювали або які позиції займали, а на тому, що саме ви робили. Інформація про компанії і посади викладається доволі коротко. Структура функціонального резюме така: обов’язки, досягнення і професійні якості викладаються по категоріям – продаж, управління персоналом, планування і тд. Кожна категорія супроводжується описом обов’язків, що виконувалися і ваших досягнень. В кінці надається хронологічний список місць праці.

Функціональний тип резюме рекомендують використовувати, якщо ви прийняли рішення про зміну професійної діяльності; шукаєте роботу після довгої перерви; часто змінювали місце праці або напрям діяльності; не маєте досвіду роботи або він незначний. Основна перевага резюме такого типу в тому, що воно дозволяє акцентувати увагу а найцікавіших і найважливіших моментах вашої кар’єри, на ваших навиках, а не на місці і часі їх набуття. Для того, що скласти резюме функціонального типу, важливо переосмислити свій професійний досвід і структуровано його викласти. Оскільки в такому резюме наголос робить на навиках і здібностях кандидата, важливо чітко уявляти собі позицію, на яку ви хочете претендувати і обрати зі свого досвіду лише те, що буде важливим для виконання ваших майбутніх обов’язків.

Звичайно, такий поділ резюме на типи – умовний, і ви за бажанням можете розробити свій власний формат або використати змішаний тип, який суміщає елементи і хронологічного, і функціонального резюме.

Источник: Анкор
Все права защищены © 2011
Обратная связь
Работа от лучших работодателей