Резюме – важливі деталі
Главная  /   С чего начать?  /   Резюме (CV) и сопроводительное письмо  /   Резюме – важливі деталі

В данном разделе вы узнаете о том, как правильно составить резюме и сопроводительное письмо. Примеры и шаблоны на русском и английском языках. 

Резюме – важливі деталі
15.02.2008
Ви відправили резюме, але так і не отримали запрошення на співбесіду. Однією з причин мовчання працедавця може бути те, що кадровий спеціаліст підприємства вирішив не витрачати свій цінний час на документ, створений і оформлений аби як.

Об’єктивні обставини

Якщо посада, на яку потрібен працівник, достатньо поширена на ринку праці, то на одне оголошення, опубліковане в ЗМІ або Інтернеті, надходить кілька десятків резюме. Зрозуміло, що кадровики не можуть, вчитуючись в кожний текст, що їм присилають, годинами аналізувати деталі і роздумувати на тему, що саме мав на увазі кандидат. В результаті документ, якому ви не змогли приділити достатньо часу і уваги, відправляється в смітник. Щоб цього не сталося, зверніть увагу на загальні вимоги, які виставляють до резюме.

Не буває неважливих деталей

Об’єм резюме не повинен перевищувати однієї сторінки (в найгіршому випадку – двох) стандартного формату А4. Друк лише з одного боку листка.

Інформація, для зручності сприйняття, повинна бути систематизована. Згрупуйте текст резюме по відділам і не забудьте їх назвати: «Освіта», «Трудовий досвід», «Професійні навики» і т.д. Назви виділіть напівжирним шрифтом, курсивом, підкресленням. Спробуйте не застосовувати спеціальної термінології, прийнятої в вузькопрофесійних колах, і по можливості розшифруйте скорочені назви навчальних закладів. Мова, на якій написано резюме, повинна відповідати оголошенню. Якщо вакансія запропонована іноземною мовою, ви створюєте і оформлюєте резюме відповідно. В українські компанії і кадрові агенції пишуть зазвичай українською. Будьте уважними: в кінці оголошення може стояти майже непомітний допис: «Резюме - англ. мов.» Але в будь-якому випадку, помилки – і орфографічні, і друкарські, виключені.

Не перевантажуйте резюме не надто потрібними деталями. Необов’язково відображати в ньому всі події вашої трудової біографії. На даному етапі спілкування з працедавцем, номери дипломів, трудової книжки та інших документів вказувати не потрібно. Деякі, на вашу думку, необхідні моменти, можуть і навпаки – відштовхнути кадрового робітника, а в гіршому випадку – створити негативне враження про вас, як про спеціаліста, що неправильно розуміє свої професійні завдання.

«От наприклад, людина претендує на посаду робітника складу, і постійно в резюме підкреслює свої політичні переконання, віросповідання, національність. Це його право, і ми не збираємося його в цьому обмежувати. І, звичайно, візьмемо на роботу, якщо він нам підходить по професійним даним. Але під час співбесіди необхідно буде уточнити, наскільки він терпимий до людей інших переконань», - так висловився мій колега, кадровий менеджер організації, розглядаючи резюме кандидата. Якщо організація відкрито не декларує свою політичну позицію і не є громадським об’єднанням, що підтримує ту чи іншу партію, про свої політичні або релігійні погляди в резюме говорити не вартує.

Хобі (шиття, випилювання лобзиком, заняття йогою або бодібілдінгом) згадують в резюме, тільки якщо ця інформація має безпосереднє відношення до майбутньої роботи або відображає ваш здоровий спосіб життя і різноманітність інтересів.

Ваше завдання – надати повну і достовірну інформацію, але право вирішувати залишається за керівництвом фірми-працедавця. Вперто висвітлюючи в резюме одну думку: «Я кваліфікований спеціаліст і хороший працівник», уникайте відкритого тиску на працедавця. Не вставляйте приписки на кшталт: «Якщо вам справді потрібен кваліфікований працівник, вас обов’язково зацікавить моє резюме».

Дотримуйтеся правил субординації і ділової етики. Резюме – не лист з проханням про зустріч, тому постскриптум: «Чекаю вашої позитивної відповіді за вказаним телефоном» - недоречний. Дехто дописує в кінці резюме: «Мені буде зручно заїхати до вас 30 квітня в 18:00, щоб довідатися результати співбесіди». відповідно, в такого документу, шанси опинитися в смітнику значно зростають.

Якість на першому місці

Від того, як виглядає ваше резюме, дуже багато залежить. Лист паперу, неабияк вирваний зі шкільного зошита в клітинку, в секунду знецінює серйозність ваших намірів. Для оформлення резюме використовуйте якісний папір білого кольору. Дехто надає перевагу цупкому паперу з малюнком або візерунком. Вартує подумати, наскільки такий стиль відповідає очікуваній вакансії і відповідній зарплаті. Працедавець може подумати: «Якщо людина звикла витрачати такі гроші на папір, то навряд чи його зацікавлять наші $300». Зрештою, навіть пересилаючи такий документ факсом, можуть виникнути деякі труднощі.

Але на папері не завжди вартує економити. Резюме друкують лише з одного боку листка, залишаючи широкі поля. Якщо текст не вміщується, потурбуйтеся хоча б про ліве поле. Воно знадобиться працедавцю для записів.

Текст, написаний від руки, береться до уваги лише в окремих випадках, після попередньої домовленості з працедавцем і з його дозволу. У всіх інших випадках, такі документи взагалі не розглядають, і одразу відправляють до смітника. Зверніть увагу на якість друку. Резюме друкують або на комп’ютері, або на друкарській машинці. Шрифт друкарської машинки повинен бути бездоганно чистим, а для друку на комп’ютері краще використовувати лазерний принтер.

Слідкуйте за тим, щоб друк не був «сліпим», а розмір шрифту (якщо ви намагаєтесь втиснути більше інформації) – надто дрібним. Приклеювати свою фотографію на резюме є зміст лише тоді, коли ви представляєте його особисто на зустрічі з працедавцем або відправляєте по електронній пошті. Передана по факсу фотографія здатна настільки викривити реальність, що може швидше відштовхнути працедавця. Саме дрібні на перший погляд, але насправді дуже важливі деталі дозволять вам привернути увагу потенційного працедавця до змісту вашого резюме.

Автор: Ірина Муріна
Источник: РДВ Медіа
Все права защищены © 2011
Обратная связь
Работа от лучших работодателей