22 октября 2017
КомпаниямКомпаниям
КандидатамКандидатам
 
 
До середини 2014 р рівень безробіття не зміниться
Главная  /   Новости  /   До середини 2014 р рівень безробіття не зміниться
До середини 2014 р рівень безробіття не зміниться
20.08.2013
Експерти не бачать передумов для зростання рівня безробіття в Україні протягом найближчих 6-9 місяців. Про це фахівці Асоціації професіоналів з управління персоналом HRFORUM сказали під час прес-конференції в Києві.

«Найближчі півроку ситуація з безробіттям залишиться стабільною. Більше того, є тенденція до її зниження. У І кварталі 2013 року вона склала 8% (у І кварталі 2012 року – 8,4%) за методологією Міжнародної організації праці (МОП). Тобто рівень безробіття в Україні нижче, ніж у середньому по країнах ЄС (11,4%)», - сказав виконавчий директор Асоціації професіоналів з управління персоналом HRFORUM Андрій Ніколов.

За словами експерта, загальний рівень безробіття суттєво не зміниться за рахунок стабільного розвитку бізнесу в окремих секторах. «Ситуація залишається збалансованою за рахунок таких галузей як торгівля, сфера послуг, енергетичний та фармацевтичний сектор», - пояснив він.

Поряд із проблемою зайнятості, в деяких сферах існує дефіцит кваліфікованих кадрів. «Існує проблема пошуку кваліфікованих кадрів для підприємств. Особливо це помітно у IT, медіа та агросекторі, де потреби у талантах досить відчутні», - пояснив голова комітету сертифікації Асоціації професіоналів з управління персоналом HRFORUM Дмитро Козлов.

«Є умовний «трикутник зайнятості» в Україні. Це бізнес, освіта та уряд. Бізнес орієнтований на легалізацію робочих місць та співпрацю з освітою, хоча його можна критикувати за сфокусованість на короткотермінових стратегіях та низький рівень соціальної відповідальності. Освіта націлена на поступове реформування галузі і на нові форми співпраці, проте її інертність та відставання від потреб ринку залишають її на узбіччі ринку праці», - підкреслив Андрій Ніколов.

Щодо уряду, то експерти підкреслили наявність досить суттєвих політичних ризиків та низьку якість сервісу державних органів. Проте профільному Міністерству соціальної політики вдається стимулювати створення нових робочих місць та досить успішно реалізовувати новий закон про зайнятість. «Новий закон містить низку механізмів, які в першу чергу націлені на стимулювання створення та легалізації робочих місць. Також він покликаний вирішити питання зайнятості неконкурентних на ринку праці осіб, це і громадяни передпенсійного віку, і молоді фахівці, й інші категорії, яким важче за інших знайти роботу», - зауважив фахівець.

Серед достатньо ефективних заходів, прийнятих протягом останніх півроку за ініціативи Мінсоцполітики, експерти відзначили запровадження ваучерів для перекваліфікації людей віком від 45 років, пільги зі сплати ЄСВ роботодавцю за умови надання першого робочого місця молодому фахівцю, створення високооплачуваних робочих місць тощо.

Разом з тим, Дмитро Козлов впевнений, що одним з найвпливовіших негативних чинників на ринку праці в Україні буде ситуація на підприємствах, основним ринком збуту для яких є країни Митного союзу: харчова та металургійна галузі.

Автор: Андрій Ніколов та Дмитро Козлов
Календарь
октябрь 2017
 
пн
вт
ср
чр
пт
сб
нд
 
 
 
 
 
 
 
1
 
2
3
4
5
6
7
8
 
9
10
11
12
13
14
15
 
16
17
18
19
20
21
22
 
23
24
25
26
27
28
29
 
30
31
 
 
 
 
 
 
Все права защищены © 2011
Обратная связь
Работа от лучших работодателей